Uluslararası bir eğitim için yurtdışında yüksek lisansa başvurmak biraz kafa karıştırıcı ve göz korkutucu olabilir.

Derecenizin uyumluluğunu, lisansüstü okulu nasıl finanse edeceğinizi ve diğerlerinin yanı sıra standartlaştırılmış giriş seviyesi sınavlarını (GMAT, GRE, TOEFL, IELTS, MCAT ve LSAT) dikkate almanız gerekecektir. Doğru planlamayla ve gereksinimleri anlayarak, kabul sürecinize hızlı bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacağız!

Doktora almak dünyanın birçok yerinde farklıdır. Avrupa okulları fonlarının büyük bir kısmını devlet hibeleri ve sübvansiyonları yoluyla aldıkları için, üniversitelerde doktora açılışları bir yıl boyunca bir veya iki olabilir. A.B.D.’de üniversite bölümleri her yıl doktora için birçok açık pozisyona sahip olacaktır. Doktora adayları, Avrupa’daki gibi üniversite kadrosunun bir parçası olsalar da, öncelikle doktora derecesine kaydolan öğrencilerdir. Okulun kabul zaman çizelgesinde (İlkbahar veya Güz) başvuru yapabilirsiniz ve başarılı olamazsanız yeniden başvurmayı deneyebilirsiniz.

ABD’de her üniversitenin kendi portalı ve başvuru şartları vardır. Ancak ortak gereklilikler arasında başvuru, başvuru yazısı, akademik kayıtlarınız (transkriptler), TOEFL veya IELTS sınav sonuçları, GRE sınav sonuçları, özgeçmiş/CV, tavsiye mektupları yer alacaktır.

Turquoise Horizon, süreci kolaylaştıracak yapılandırılmış bir program oluşturarak bu sürecin her adımında size yardımcı olabilir. Sizi GRE, TOEFL, IELTS sınavlarına hazırlamak için doğru programları bulmaktan, üniversite seçimlerine ve başvuru belgelerinizi hazırlamaya kadar, her adımda Turquoise Horizon başarı ortağınız olacak.